Otse põhisisu juurde

KÜPSISTE EESKIRI

Jaotised

Mis on küpsised ja kuidas me neid kasutame?

Kui kaua küpsised kehtivad?

Mis liiki küpsiseid sellel veebisaidil kasutatakse?

Aga kolmanda poole küpsised?

Kuidas küpsiseid hallata ja kustutada

Muudatused selles, kuidas me küpsiseid kasutame

Kontaktandmed

Mis on küpsised ja kuidas me neid kasutame?

Meie veebisait („sait“) kasutab sarnaselt enamiku teie külastatavate veebisaitidega küpsiseid ja muid samalaadseid tehnoloogiaid, et eristada teid meie saidi ülejäänud kasutajatest ning näiteks säilitada ja hallata kasutajate eelistusi, pakkuda suunatud reklaami, võimaldada sisu esitamist ja koguda analüüsi- ning kasutajaandmeid. See aitab meil teile pakkuda saidi head sirvimiskogemust ja oma saiti täiustada.

Küpsised

Küpsised on tekstifailid, mis sisaldavad väikses koguses teavet ja mis laaditakse veebisaidi külastamisel teie seadmesse või manustatakse veebilehele. Seejärel võidakse küpsised iga järgmise saidikülastuse ajal saata tagasi algsele veebisaidile või mõnele muule veebisaidile, mis selle küpsise tuvastab. Küpsised on kasulikud, kuna need võimaldavad veebisaidil tuvastada kasutaja seadme ja jätta mingiks perioodiks meelde teie tegevused ja eelistused (nt sisselogimisandmed, keel, fondi suurus ja muud kuvaeelistused).

Kui see on võimalik, rakendatakse turvameetmeid, et vältida volitamata juurdepääsu meie küpsistele ja sarnastele tehnoloogiatele. Kordumatu tunnus tagab, et küpsiseandmetele oleks juurdepääs ainult meil ja/või meie volitatud teenusepakkujatel.

Teatud küpsisetüüpide kasutamisel juhindume teie nõusolekust (v.a allpool kirjeldatud „vältimatult vajalikud küpsised“). Saate küpsistest igal ajal keelduda, muutes oma sätteid veebisaidil/nõusolekuportaalis või oma brauseri sätteid.

Lisateavet küpsiste kohta, sh juhised teie seadmesse paigaldatud küpsiste vaatamiseks, nende haldamiseks ja kustutamiseks leiate aadressidelt www.aboutcookies.org ja www.youronlinechoices.eu.

Veebimajakad

Veebimajakad (tuntud ka veebilutikate nime all) on tavaliselt läbipaistvad graafilised kujutised, mis paigaldatakse saidile või e-kirja sisse. Veebimajakaid kasutatakse koos küpsistega, et mõõta veebisaitide külastajate tegevust. Võime kasutada veebimajakaid andmete kogumiseks, nt veebimajakaga lehe alla laadinud arvuti IP-aadress, majakaga lehe URL, majakaga lehe vaatamise aeg ja lehe vaatamiseks kasutatud brauser.

IP-aadressid ja URLid

IP-aadress on kordumatu tunnus, mida teatud elektroonikaseadmed kasutavad üksteise tuvastamiseks ja omavaheliseks sidepidamiseks internetis. Kui külastate meie saite, võime veebimajaka abil vaadata selle seadme IP-aadressi, mida te kasutate internetiga ühenduse loomiseks. Kasutame seda teavet, et tuvastada seadme üldine füüsiline asukohta ja mõista, millistest geograafilistest piirkondadest meie saiti külastatakse. Võime seda teavet kasutada, muutes viisi, kuidas me oma saite teile esitame, et parandada teie kasutuskogemust.

URL (ühtne ressursilokaator) on iga internetis leiduva ressursi kordumatu tunnus või aadress, mis praktikas toimib külastatava veebilehe aadressina. Kasutame seda teavet, et näha, milliseid saite ja lehti kasutatakse ning kuidas te meie saidil navigeerite.

Kui kaua küpsised kehtivad? 

Kasutame küpsiseid ja sarnaseid tehnoloogiaid, mis jäävad teie seadmesse ainult seniks, kuni brauser on aktiivne (seanss), ja selliseid, mis jäävad teie seadmesse kauemaks (püsiv). Kui teie seade seda võimaldab, võite neid tehnoloogiaid blokeerida, kustutada või keelata. Oma küpsiseid ja küpsiste eelistusi saate hallata oma brauseri või seadme sätetes.

Mis liiki küpsiseid sellel veebisaidil kasutatakse?

Kasutame oma saitidel mitut liiki küpsiseid. Kuigi põhiosas toimivad need ühtmoodi, leidub siiski mõningaid erinevusi.

Küpsise liik

Lühikirjeldus

Kui kauaks küpsis teie arvutisse jääb?

Vältimatult vajalikud küpsised

Need on küpsised, mis on vajalikud meie veebisaidi toimimiseks. Muuhulgas kuuluvad nende hulka küpsised, mis võimaldavad meie veebisaidi turvalistesse osadesse sisselogimist ja ostukorvi või e-arve teenuste kasutamist.

Seanss ja püsiv

Analüüsi/jõudlusstatistika küpsised

Need võimaldavad meil tuvastada ja loendada külastajate arvu ning näha, kuidas külastajad meie veebisaidil liiguvad. See aitab meil täiustada oma veebisaidi tööd, näiteks tagades, et külastajad leiaksid otsitava hõlpsalt. Neid küpsiseid võib pakkuda meie kolmandast poolest analüüsiteenuse pakkuja, kuid neid kasutatakse ainult meie saitidega seotud eesmärkide täitmiseks.

Seanss ja püsiv

Funktsioonide küpsised

Neid kasutatakse teie ja teie tehtavate valikute äratundmiseks, kui naasete meie veebisaidile. See võimaldab meil sisu teie jaoks täiustada ja isikupärastada, teid nimepidi tervitada ja meelde jätta teie eelistusi (näiteks teie valitud keel või piirkond). Lisaks võimvad küpsised võimaldada mõningate veebisaidile manustatud funktsioonide (nt YouTube’i videote näitamine) nõuetekohast toimimist.

Seanss ja püsiv

Suhtlusvõrgustike/jagamise küpsised

Meie veebisait võib sisaldada mõningaid suhtlusvõrgustike funktsioone, nt Facebooki nupp „Meeldib”, Twitteri nupp „Tweet”, LinkedIni nupp „Share” jne. Need funktsioonid võivad registreerida teie IP-aadressi ja teie külastatava lehe meie veebisaidil ning paigaldada küpsise või kasutada sarnaseid tehnoloogiaid, et võimaldada funktsiooni nõuetekohast toimimist. Suhtlusvõrgustike funktsioone võib majutada kolmas pool või meie veebisait. Meil puudub kontroll selle üle, kuidas suhtlusvõrgustikud võivad teie isikuandmeid koguda ja kasutada. Seda reguleerib suhtlusvõrgustiku enda privaatsuseeskiri.

Seanss ja püsiv

Sihtimise/kordussihtimise küpsised

Need küpsised registreerivad teie külastuse meie veebisaidil, teie külastatud lehed ja avatud lingid. Kasutame seda teavet, et kohandada oma veebisaite ja neil näidatavat reklaami rohkem teie huvidega. Samuti võime seda teavet eelnimetatud eesmärgil jagada kolmandate pooltega.

Seanss ja püsiv

 Lisateavet meie kasutatavate konkreetsete küpsiste ja nende kasutusotstarbe kohta leiate nõusolekuportaalist. Aga kolmanda poole küpsised?

Pange tähele, et kolmandad pooled (muuhulgas näiteks reklaamivõrgustikud ja väliste teenuste, nt veebiliikluse analüüsi pakkujad) võivad samuti kasutada küpsiseid, mille üle meil kontrolli pole. Need on tõenäoliselt analüüsi-/jõudlusstatistika küpsised või sihtimisküpsised.

Kuidas küpsiseid hallata ja kustutada

Kui kasutate meie veebisaiti esimest korda, näete hüpikaknas küpsiste teatist.

Kui kasutate seda veebisaiti pärast küpsiste teatise aktsepteerimist või jätkate veebisaidi sirvimist pärast teatise nägemist, nõustute sellega, et me paigaldame teie seadmesse küpsiseid vastavalt käesolevale küpsiste eeskirjale.

Enamik veebibrausereid aktsepteerib küpsiseid, kuid tavaliselt on teil võimalik veebibrauseri sätteid muuta, keelates uued küpsised, blokeerides olemasolevad või lastes endale teatada, kui teie seadmesse saadetakse uusi küpsiseid. Kui te pole eelnimetatud küpsiste kasutamisega nõus, keelake need vastavalt juhistele, et selle veebisaidi küpsiseid ei saaks enam teie seadmesse paigaldada.

Selleks järgige juhiseid, mille leiate oma brauseri abiteabest (tavaliselt menüüs „Abi“, „Spikker“, „Tööriistad“ või „Muuda“). Võite külastada ka saiti http://www.attacat.co.uk/resources/cookies/how-to-ban, kust leiate küpsiste haldamise kohta rohkem teavet. Pidage meeles, et kui keelate või blokeerite küpsised, ei pruugi mõned meie veebisaidi funktsioonid enam toimida.

Küpsise või küpsiste liigi keelamine ei kustuta olemasolevaid küpsiseid teie seadmest. Seda peate tegema käsitsi oma brauserist.

Muudatused selles, kuidas me küpsiseid kasutame

Mis tahes muudatused selles, kuidas me küpsiseid sellel veebisaidil kasutame, avaldatakse siin või nõusolekuportaalis ja vajadusel tuuakse esile meie veebilehtedel, märgistades kõik muudatused.

Kontaktandmed

Kui teil on küsimusi selle teatise või selle kohta, kuidas me küpsiseid kasutame, võtke meiega ühendust: PrivacyOffice@rb.com

Samuti võite meile kirjutada aadressil:

RB Global Privacy Office

Turner House

103-105 Bath Road

Slough

SL1 3UH

Lisateavet selle kohta, kuidas me isikuandmeid töötleme, leiate meie privaatsusteatisest: [INCLUDE LINK TO PRIVACY NOTICE].

1