Partnerist eemal olemine ja kaugsuhte loomine võib olla raske. Või äkki oled hoopis reisil olles kohanud kedagi unustamatut ja hoolimata vahemaast ei suuda uuele suhtele vastu panna.

Võib-olla Sa arvad, et vahemaa võib teie suhte rikkuda, võib ka juhtuda, et teised räägivad, et selline suhe ei toimi, kuid see pole alati nii - kui te hoolite teineteisest, tasub siiski vaeva näha.

Selline suhe ei pea olema ainult kurva näo tujukujud ja „ma igatesen sind“ sõnumid, ka kaugsuhtes on mõned head asjad, näiteks  kohtinguõhtu Skype'is  või ootusärevus, kui tead, et lõpuks saad oma partneriga kokku.

Lõppude lõpuks eemalolek suurendab igatsust, eks ju?

Siin on mõned nipid, kuidas panna kaugsuhe toimima.

Võtke aega, et olla ühenduses

Tänu tehnoloogiale on nüüd palju erinevaid viise, kuidas ühendust hoida. Need ajad on möödas, kus me  kirjutasime kirju ja ootasime vastust mitu päeva, nüüd on meil olemas tekstisõnumid, telefonikõned, video ja näoraamat - on nii palju lihtsaid ja mugavaid viise, kuidas kontakti hoida.

On oluline hoida sidet - kui te ei püüa kontakti hoida, on üsna tõenäoline, et kaotades kontakti ka tunded kaovad. Püüa saata tekstisõnum esimese asjana hommikul või viimase asjana õhtul - pole paremat päeva algust, kui ärgates naljakat "tere hommikust" piltsõnumit vaadata ja teada, et su partner mõtleb sinule.

Kõne kindlast kellaajast kinnipidamine sobib mõnele kaugsuhtes armastajale hästi, kuid teine jälle võib eelistada, et asjad oleksid lõdvemad - suhte hoidmine ei tohiks hakata tunduma koormana. Kui olete juba asjas sees, küllap leiate peagi, milline variant teile mõlemale kõige paremini sobib.

Pühendumus, usaldus ja ausus

On selge, et teineteisele pühendumine on oluline. Olenemata sellest, kas olete omavahel suhtes või olete otsustanud proovida avatud suhet, oluline on austada seda, milles olete kokku leppinud.

Selleks, et teie kaugsuhe toimiks on tähtis, et suudate teineteist usaldada. Ära istu kodus muretsedes selle pärast, mida Su partner võib teha, ära ärrita teda pidevate kõnedega, anna talle piisavalt ruumi, ning ära tee ennatlikke järeldusi. Teisest küljest, kui tead, et Su partner tunneb end ebakindlalt, püüa teda rahustada ja ütle talle, kui oluline ta Sulle on.

Mis saab siis, kui tunded jahtuvad? Ausus on alati parim poliitika. Tõe ütlemine ei pruugi olla hetkel lihtne, kuid pikemas perspektiivis on see kindlasti parim valik. Valetades oma partnerile ja tõe ilmsikstulek hiljem on kokkuvõttes halb mõlemale.

Planeeri ette ja jää positiivseks

Kindlasti planeerige oma järgmist kokkusaamist - järgmise kohtumise planeerimine annab teile mõlemale midagi, mida oodata ja hoiab meeleolu positiivsena. Kui elate teineteisest lahus on alati hea, kui on midagi toredat oodata ja mille üle rõõmu tunda. Alustage näiteks järgmise aasta puhkuse, sünnipäevade või hoopis seksika nädalavahetuse korraldamist.

Kas te plaanite kokku kolida mõne aja pärast?

Vaadates tulevikku ja otsustades oma järgmise suure sammu üle, aitab see hoida asju tasakaalus, kui teineteisest lahus olemine tundub raske ja annab teile mõlemale eesmärgi, mille nimel töötada.

Telefoniseksi eesmärgid

Olgu see siis sekstimine, oma kõige intiimsemate soovide jagamine telefoni teel või videotšäti korraldamine - see, et te ei ole füüsiliselt koos, ei tähenda, et teie suhtes ei peaks seksi olema.

Seks ei ole ainult füüsiline vajadus, vaid ka emotsionaalne. Füüsiliselt intiimseks jäämine kaugsuhtes võib olla keeruline, kuid olles ühenduses, ei pea see nii olema.

Kui teil on raskusi sekstimisega, võivad need nipid suurendada teie enesekindlust. Ja ärge unustage, et mõne seksika foto lisamine ei tee ka kuidagi halba...

Telefoniseks on suurepärane võimalus nautida teineteist eemalt. Kuulda oma partnerit Sinu sõnade peale naudingust häälitsemas, on midagi ülihead ja midagi sellist ei saaks te kogeda, kui viibiksite samas kohas. Või kui tunnete end veelgi erutunumalt, proovige videokõnet, kus saate hetke nautides ka teineteise nägu ja keha vaadata.

Meeleolu saavutamiseks valige aeg, mil te mõlemad olete vabad ja teid ei segata, looge atmosfäär, milles tunnete end lõdvestunult - näiteks küünlad, muusika, mis iganes teile sobib - see on lõppude lõpuks teie naudingu aeg.

Ole enesekindel ja paindlik

Eespool nimetatud punktide järgimiseks peate usaldama ennast ja oma suhet. Usalduse puudumine oma suhte või partneri suhtes, võib viia liigsete kõnedeni ja tekstisõnumiteni valedel põhjustel, ebaõigete oletuste ja asjatute pingete tekkimiseni teie mõlema vahel, mis omakorda võib teid lõpuks lahku ajada.

Püüdke mitte muutuda liiga tundlikuks, kui teie partner katkestab teie kõne, sest ta on hetkel hõivatud. Kaugsuhted toimivad ainult siis, kui te mõlemad mõistate, et püüdes elada oma elu eri kohtades ja võib-olla ka ajavööndites,  tähendab see seda, et mõnikord ei saa teie plaanid kattuda.

Kui teil on mingi mure, arutage seda oma partneriga, rääkige oma tunnetest, ta on olemas, et Sind kuulata ja Sulle enesekindlus tagasi anda. Algus võibki olla raske, kuid kui olete mõlemad oma elus sellise otsuse teinud ja muutusega leppinud ja kui enesekindlus taastub, tunnete end taas turvaliselt ja kõik muu sujub loomulikult.

RB-M-00821