Võib-olla Sa õppisid juba koolis (tuleta meelde bioloogiatundi ja banaani) esimest korda, kuidas kondoomi peenisele panna, kuid isegi seksuaalselt aktiivse täiskasvanuna on hea aeg-ajalt mälu värskendada.

Kondoomid on meeldiva ja turvalise seksi jaoks hädavajalikud. Need on Sinu parim kaitse sugulisel teel levivate haiguste (millest mõned võivad põhjustada vähki või AIDSi) ja soovimatu raseduse vastu. Mõned inimesed leiavad, et kondoomi kasutamine on ebamugav, kuid see ei pea nii olema - mida kindlam tunne Sul on, seda lõdvestunumalt saate ennast mõlemad tunda.  

Kuidas kasutada kondoomi

     

Samm 1

See küll võib tunduda iseenesestmõistetav, kuid kontrollige alati pakendil olevat aegumiskuupäeva (mis on trükitud fooliumi või karbi tagaküljele). See võtab aega vaid sekundi ja kui olete veendunud, et kehtivusaeg ei ole möödunud, võite lõdvestuda ja alustada. Kohe, kui peenis on kõva, on aeg kondoom peale panna.

Samm 2

Lükake kondoomi avatavast küljest eemale (et see ei rebeneks!) ja rebige pakendi sakilise serva juures ettevaatlikult lahti. Kondoomi käsitsemisel hoia see eemal teravatest asjadest ja ehetest - Sa ei taha ju seda katki teha ja kulutada aega uue otsimisele või, mis veel hullem, kogemata katki rebida ja siis aru saada, et oi, see oli Sul viimane.

Samm 3

Kondoomi saab kergesti ainult ühte pidi peale rullida, seega veendu, et see on õiget pidi suunaga alla. Enne selle pealepanemist peab "tipu" osa olema suunatud peenise otsast eemale.

Samm 4

Pigista kondoomi tipu ots kokku, nii et selles ei oleks õhku (kondoom võib lõhkeda, kui õhk jääb sisse) ja pane see peenisepea kohale. Kui oled ümberlõikamata, tuleb eesnahk tagasi tõmmata, enne kui asetate kondoomi peenisele. Kondoom peaks sobima täpselt ümber peenise, ilma punnitavate kohtadeta, seega oota kindlasti, kuni peenis on täielikult erekteerunud.

Samm 5

Rulli kondoom ettevaatlikult lõpuni alla. Kui kondoom ei rullu lahti, on see tõenäoliselt tagurpidi - alusta uuesti uue kondoomiga, kuna sellel võib juba olla spermat.

Samm 6

Kanna Durex`i veepõhist libestit kondoomi välisküljele. Libesti kasutamine on oluline, et hõõrdumisest põhjustatud purunemist vältida - isegi kui kasutate eelnevalt libestatud kondoomi, võite partneri mõnutunde suurendamiseks kasutada täiendavalt naudingugeeli.

Samm 7

Nüüd oled Sa valmis seksiks, kindel ja rahulik, et see on turvaline! Kui kondoom seksimise ajal üles rullub, tuleb see lihtsalt tagasi rullida, nii et rõngas istuks taas peenise alguse juures, kuid kui see tuleb täielikult maha, tuleb peenis välja võtta ja panna uuesti uus kondoom, kasutades ülaltoodud samme. Õigesti peale pandud kondoomi ei tohiks kasutamisel puruneda ega rebeneda.

 Miks kondoomid purunevad? 

Kui kondoom libiseb seksi ajal sageli maha, proovi teistsuguseid, et leida just Sulle sobiv kondoom. Durex valmistab erinevat tüüpe kondoome nii, et kindlasti leiad endale sobiva

Samm 8

Enne peenise välja tõmbamist ja kui peenis on veel jäigastunud, hoia kondoomi peenise juurest kinni, et see samal ajal maha ei libiseks. Kondoomi võid ära võtta, kui su peenis on täielikult partnerist väljas. Sõlmi kondoomi otsa sõlm, et selle sisu välja ei voolaks, seejärel mähi see salvrätikusse ja pane prügikasti.

Sa ei ole kindel, milline kondoom on Sulle sobiv? Meil on juhis, mis sisaldab erinevaid kondoomide suurusi ja sorte.

RB-M-01610